default_mobilelogo

Adres:
Góra ul Wiejska 6
84-252 Zamostne
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon komórkowy:
888 999 575
Rezerwacja pokoi: 
739 484 833
Telefon stacjonarny:
58 736 44 04
Numer konta
28 8350 0004 0000 8836 3000 0010

 

Obiekt zlokalizowany jest w miejscowości Góra, 3 km od Wejherowa (droga na Gniewino).

Miejscowość Góra należy do najstarszych siedzib życia religijnego na Pomorzu – parafia powstała tu już w 1138 r. Obecny Kościół w Górze p.w. Św. Mateusza powstał w 1911 roku. Obecnie w Górze zameldowanych jest około 800 osób i liczba ta dynamicznie rośnie. Góra usytuowana jest  na wzgórzu, w całości otoczona lasami puszczy oliwsko- darżlubskiej. Druga cześć wioski -Paradyż położona jest w Pradolinie Rzeki Redy.  Główną atrakcją tej części wioski jest blisko stu hektarowe jezioro Orle- powstałe na skutek wydobycia  marglu potrzebnego do produkcji białego cementu.  Przez jezioro orle przepływa rzeka Reda która następnie łączy się z kanałem i wpada do zatoki puckiej w okolicach Rewy. Jest to miejsce namiętnie odwiedzane przez  wędkarzy ale również  coraz częściej okolice jeziora orle są w kręgu zainteresowań kajakarzy. Dzięki górskiemu charakterowi na początku i  końcu biegu rzeki oraz leniwemu nurtowi od Paradyża do Wejherowa rzeka nadaje się zarówno dla amatorów mocniejszych wrażeń, jak i dla początkujących kajakarzy.
Dworek Rajska to doskonałe miejsce wypadowe nad morze, okoliczne jeziora czy do miast Małego Trójmiasta Kaszubskiego oraz Gdańska Sopotu i Gdyni.
Dojście pieszo do jeziora zajmuje ok 5 minut, do sklepu 3 minuty a do przystanku komunikacji miejskiej dojdą państwo w 30 sekund.
Liczne szlaki rowerowe zapewniają komfortowe przemieszczanie się po okolicy. Wycieczka rowerowa do niepowtarzalnych w skali europejskiej jaskiń tzw. Grot Mechowskich , okolice Żarnowca i niedokończona budowa elektrowni jądrowej, wieża widokowa w Gniewinie, elektrownia szczytowo- pompowa w Czymanowie, czy chociażby kalwaria w Wejherowie to miejsca warte zobaczenie ale znane tylko wąskiej grupie mieszkańców. Będąc w Górze rowerem warto wybrać się do oddalonych zaledwie o kilka kilometrów Lasów Piaśnickich- miejsca kaźni blisko 15 tysięcy mieszkańców Pomorza.
W najbliższej okolicy działa kilkanaście stadnin konnych; pełnowymiarowe, 18-to dołkowe pole golfowe, korty tenisowe, bowling, wypożyczalnie Quadów, pływalnie i baseny, paintball. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Droga powiatowa przebiegająca przez Górę to najlepsza i najszybsza trasa dojazdu z Trójmiasta do Łeby. Z Paradyża do nadmorskich plaży w Lubiatowie  Dębkach, Białogórze czy Karwi dojedziemy samochodem w czasie niespełna 30 minut, bez możliwości stania w korkach..